Z archiwum RPG PL MiM#5/93

Od piątego numeru pismo zaczęło się już jako tako kształtować, nie tylko przez layout, ale i stałe działy: listy, kluby, recenzje, szersze przedstawienie jednego systemu (tym razem był to GURPS). Po raz pierwszy pojawiło się opowiadanie Tomasza Kołodziejczaka pt. "Bardzo cenny pierścień".
W Kryształach Czasu dokończono publikację profesji, w Bestiariuszu pojawiły się gobliny nizinne(typowe, a jakże), ogry, smoki błotne i wargi.
W tym też numerze pojawiła się nader często potem krytykowana przygoda pt. "Demoniczna Horda". Jacek Rodek we wstępniaku napisał:


Tagi:

Prześlij komentarz

(anty)Kultowa "Demoniczna Horda" - prowadziłem ją z 5 razy (wraz z poprzednią częścią, która była przedrukiem przygody o eksploracji kopalni z bodajże White Dwarfa) i ciągle nie mogę się nadziwić "kunsztowi" i "klimatowi" tego scenariusza. ;)

Własnie nigdy nie chciało mi się poszperać za tym skąd zaczerpnięty był Hor Gur - jakoś nie obił mi się o uszy podobny scenariusz z WD, ale mogę się mylić tyle tego było...

To może z Dungeon albo innego pisma (sporo ich było, fakt) - ilustracje na to wskazują w każdym razie.

PiS. No a Hor-Gur to mógł być wymysł MiM-owski, jak El Aguba z przygody "Niewielką pomocą...".

Ja sądzę że z Dungeona, bo lista potworów (tych oficjalnych) w WFRP była raczej "zamknięta" i nie tak otwarta jak w D&D. A jak pisałem nigdy nie chciałoby mi się poszukiwać tylu Dungeonów.
Ilustracje tak samo przygotowywało znacznie mniej osób do WFRP i były na niższym poziomie niż te(poza wyjątkami), które spotykało się w tamtych czasach do Dewiantów i Dekadentów.

Tak! Ten właśnie numer MiM-a był moim pierwszym kontaktem z RPG! Fakt- przez szybę w kiosku, ale jednak! Jakieś 2-3 miesiące później w przerwie pomiędzy dwiema lekcjami biologii na Kryształy Czas nakręcali mnie koledzy. Dalej poszło z górki :D

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget